Biberonlar Basıl Temizlenmelidir ?

Biberonların Temizlenmesi

Bebeğinizin şişelerini yıkamak, muhtemelen ebeveynliğin en sıkıcı görevlerinden biridir. Asla bitmeyecek gibi görünen görevlerden biri! Çamaşır yıkamak gibi ve yapılması gereken bir angarya. Bebeğinizin şişelerini uygun şekilde yıkamak bakterilerin büyümesini ve bebeğinizi hasta etmesini önler. Yani herhangi bir kısayol almamalısınız!

Bebeğinizin şişelerini uygun şekilde yıkamanıza yardımcı olacak basit adımlar.

1. Daima ellerini yıka. Şişeleri yıkamadan önce bakterileri çıkarmak için ellerinizi 20 saniye ılık su ve sabunla temizleyin. Bu aynı zamanda bebeğe biberonlarını emzirmeden önce, mikropları meme ucuna aktarmamak için iyi bir uygulamadır.
2. Tüm şişe parçalarını ayırın. Şişe, halkalar, nipeller ve kapaklar dahil olmak üzere birçok parça vardır. Halka içinde meme ucunun altındaki bakteriler gelişebilir, bu nedenle parçaları sıkıcı görünse bile ayırmak önemlidir.
3. Şişe parçalarını ılık veya soğuk akan su altında durulayın. Ayrıca kendinize biraz zaman kazandırabilir ve bu sırada emzikleri ve diş çıkarma oyuncaklarını yıkayabilirsiniz. Bu aynı zamanda BlueSmart mia parçalarınızı yıkamak için mükemmel bir fırsattır.

Bu ilk adımları tamamladıktan sonra, bulaşık makinesini kullanmak veya elde yıkamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Bulaşık makinesi

1. Bulaşık makinesinin filtresinde kaybolmasını önlemek için küçük parçaları saklamak için bulaşık makinesi sepeti veya elek torbası kullanın. Şişeleri sepetle birlikte üst rafa yerleştirin. BlueSmart mia smart sleeve’inizi bulaşık makinesinde de yıkayabilirsiniz.
2. Şişeleri sterilize etmek için şişeleri sıcak bir yıkama ve ısıtmalı kurutma ile yıkayın. Düzenli bulaşık deterjanı biberonlarınızı yıkamak için yapacaktır, ancak doğal bir seçenek tercih ederseniz piyasada boyalardan ve kokulardan arındırılmış ve biyolojik olarak parçalanabilen çok sayıda deterjan bulunur.
3. Şişe parçalarını bulaşık makinesinden çıkarmadan önce ellerinizi tekrar yıkayın. Hala biraz ıslaksa, bunları bir mutfak havlusu, kağıt havlu ya da kurutma rafına kurutabilirsiniz. Bir kurutma rafı kullanıyorsanız, birkaç günde bir temizlediğiniz ve sterilize ettiğinizden emin olun.

Elde yıkama

1. Sadece şişeleri ve diğer bebek ürünlerini yıkamak için kullanılacak ayrı bir lavabo, kase veya kap kullanın. Lavabonuz birçok mikrop tutabilir, bu nedenle ayrı bir lavaboda yıkamak daha iyidir. Havzayı lavabonuza yerleştirin.
2. Elde yıkamak istediğiniz tüm eşyaları lavabonuza koyun. BlueSmart mia gösterge diskinizi el ile yıkayabileceğinizi unutmayın. Kabı sıcak, sabunlu suyla doldurun. Yine, herhangi bir bulaşık sabunu kullanacaktır, ancak bunlardan birini kullanmayı tercih ederseniz piyasada çok sayıda bebeklere özgü bulaşık sabunu vardır.
3. Sadece bebek ürünleri için kullanılan bir şişe ovma fırçası kullanarak, şişelerinizi ve parçalarını iyice temizleyin. Temiz olmasını sağlamak için meme ucundan sabunlu su dökün.
4. Tüm parçaları tekrar su altında çalıştırarak veya başka bir temiz su havuzuna batırarak yıkayın.
5. Yine, parçaları temiz bir havlu, kağıt havlu veya kurutma rafı üzerinde havayla kurutun.
6. Fırçayı ve havzayı ara sıra yıkadığınızdan emin olun. Ayrıca, yukarıdaki adımları kullanarak bunları bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz.

Sterilize

Her kullanımdan sonra, özellikle 3 ayın altındaki bebekler, prematüre bebekler ve bağışıklığı baskılananlar için şişelerin sterilize edilmesi önerilir. 3 ay sonra sağlıklı bebekler için kullanılan şişelerin bu kadar sık ​​dezenfekte edilmesi gerekmez. Haftada bir kez yeterli.

Kaynatmak

1. Büyük bir kapta, yıkanmış tüm bebek eşyalarını suya batırın.
2. Suyu kaynamaya getirin.
3. 5 dakika kaynatın.
4. Öğeleri çıkarmak için temiz maşa kullanın ve yukarıda belirtildiği gibi kurutun.

Buhar

1. Tezgah üstü sterilizatör: Piyasada pek çok tezgah üstü sterilizatör bulunmaktadır. Tercih ettiğiniz şişe markanız için özellikle bir tane bile olabilir. Bebek eşyalarını buharla sterilize etmek için bunları kullanmak için kullanım kılavuzunu takip edin. (Emzikler ve diş çıkarma oyuncakları da zaman zaman sterilize edilebilir.)
2. Mikrodalga – Üretilmiş mikrodalga sterilizatör: Mikrodalgada sterilizasyon için kullanımı çok basit ve kullanımı kolay ürünlerdir. Sterilizasyon için ürün talimatlarını izleyin.
3. Mikrodalga – Su yöntemi: Şişelerinizi yıkadıktan sonra her şişeyi yarıya kadar taze su ile doldurun. Diğer parçalar için onları suyla doldurulmuş bir mikrodalga kaseye koyun. Tüm ürünleri bir CLEAN mikrodalgasına yerleştirin (size bakıyorum, annem mikrodalga fırında patlamış spagetti soslu!) Ve bir buçuk dakika boyunca mikrodalgada bekletin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir